Hei, tore et siia sattusid! September sai läbi, aga see ei tähenda, et alkovaba kuu jaoks peaks järgmist septembrit ootama. Kõik allpool olevad muutused ootavad Sind ka siis, kui teed alkovaba oktoobri, veebruari, mai, või juuli. Proovi kuu aega, kui meeldima hakkab… otsustad ise, mis edasi teed. “Septembrini ei joo” aktsioonile järgneb ka 2022 aastal “Septembris ei joo”.

Vähem stressi

Alkohol on depressant, mis rikub ajukeemia tasakaalu. Esimene klaas alkoholi mõjub lõdvestavalt ja mured tunduvad väiksemad. Hiljem, alkoholi pidevalt tarvitades, hakkavad ärevus ja stress hoopis kasvama. Sellele leevendust võib inimene samuti otsida alkoholist. Paus katkestab selle nõiaringi ning vähendab stressitaset.

Loe, kuidas alkohol vaimset tervist mõjutab.

Unusta peavalu

Pohmell näitab, et liigne alkohol on keha mürgitanud. Rohkem alkoholi hakkab mõjutama kesknärvisüsteemi ning ajukeemiat, sellest tekib peavalu, uimasus ja iiveldus. Soolestik on ärritatud ja põletikuline. Paus alkoholi tarbimises annab sulle ka pausi peavaludest.

Aeg unistuste täitmiseks

Alkohol röövib aega. Kui nädalavahetused enam mõttetule pohmelli põdemisele ei kulu, jääb aega nii hobide kui ka lähedaste jaoks. Tekivad uued huvialad, saad rohkem tähelepanu pöörata eneseteostusele ja enda arendamisele.

Parem uni

Õhtune alkohol võib küll kiiremini uinutada, kuid inimene magab rahutult, näeb palju unenägusid, ärkab tihti ning uuesti magama jäämine ei õnnestu kergelt. Juba peale esimest alkoholivaba nädalat magad paremini ja tunned ennast rohkem välja puhanuna.

Parem seks

Joobes inimene on vähem tundlik ning ka vähem võimekas. Ka seksuaalne nauding on väiksem, sest alkohol võib põhjustada erektsioonihäireid ning muuta orgasmi saavutamise raskemaks. Inimene on alkoholita tundlikum, naudib rohkem ning on ka emotsionaalselt lähedasem. Alkoholiga käivad kaasas sageli ka seksuaalsuhted, mida hiljem kahetseda võid.

Vaata, kuidas alkohol mõjutab seksuaalelu.

Kaalust alla

Alkohol sisaldab palju kaloreid ning inimesed kipuvad alkoholi tarvitades ka rohkem sööma. Alkoholivabal perioodil hakkab juba paari nädala möödudes kaal langema.

Vaata kui palju kilokaloreid on erinevates jookides

Meeldejäävad hetked

Alkohol vähendab enesekontrollivõimet, nii võidki teha asju, mida pärast kahetsed või mille pärast hiljem sul endal ja teistel piinlik on. Alkoholist loobudes jääb Sul rohkem aega, mida saad veeta oma lähedastega, kellest tegelikult hoolid.

Loe rohkem alkoholi mõjust paarisuhetele.

Noorem näonahk

Alkohol viib organismist välja vedelikku. Selle tulemusena muutub nahk kuivaks ning elutuks. Alkoholivabal perioodil hakkab nahk uuesti elastsemaks muutuma, punetus nina ümber ja põskedel väheneb.

Tore, et tahad meie aktsiooniga liituda. Jälgi meid Facebookis, nii on lihtsam uude reaalsusesse sisse elada.  

Koos on ka kaine olla lõbusam. Kutsu oma sõbrad septembris alkoholist puhkama.

Мы рады, что вы хотите присоединиться к нашей кампании. Подписывайтесь на нас в Facebook. Жить в новой реальности проще.